איך בוחרים מקדם הגנה?

הקיץ מעבר לפינה, ועוד מעט נבלה בחוף הים ובטיולים בחוץ. כדי לא לקלקל את הבילוי בכוויות שמש וליהנות מפעילות בחוץ בבטחה, הנה כמה עצות לבחירה נכונה של תכשיר הגנה.
הסוד הוא להתאים את מקדם ההגנה הן לעורכם והן לסוג החשיפה הצפויה, כדי להימנע מההשפעות המזיקות של החשיפה לשמש.

קודם כול, מה זה SPF?

SPF הוא ראשי תיבות של Sun Protection Factor באנגלית, ובעברית: מקדם ההגנה מפני השמש. מדובר במדד המציין את רמת ההגנה שהתכשיר מספק מפני השפעותיה המזיקות של השמש, וליתר דיוק מפני קרינת UVB, האחראית להיווצרותן של כוויות שמש (הישרפות). ה-SPF מציין את יעילות ההגנה מפני השמש ואת משך הזמן שבו אפשר להיחשף לשמש ללא חשש. מקדם ההגנה מצוין באמצעות מדד מספרי (30, 50, +50…) ככל שה-SPF גבוה יותר, כך ההגנה טובה יותר.

קצת חשבון…
חישוב הנוסחה, למדענים שביניכם! אם תכפילו את הזמן שעובר עד שאתם נשרפים ללא הגנה במקדם ה-SPF, תקבלו את הזמן שייקח לכם להישרף עם הגנה.

או במילים אחרות:
"אם העור שלכם מאדים בדרך כלל אחרי 10 דקות, מריחת תכשיר הגנה עם 50SPF תאפשר לכם להישאר בשמש בלי להישרף במשך 500 דקות. פי 50."
עם זאת, אסור לשכוח כי במציאות יש גורמים נוספים שיש להתחשב בהם. מריחה לא נכונה או לא מספיקה, רחצה במים וזיעה פוגמות ביעילותם של תכשירי ההגנה. משום כך יש להתמרח מחדש כל שעתיים ולאחר כל רחצה.

איזו הגנה מתאימה לעורכם?

לכל אחד עור שונה, וחשוב שתכירו את סוג העור שלכם – המוגדר לפי מידת הרגישות שלכם לשמש וצבע העור שלכם. יש 6 קטגוריות, מעור רגיש ביותר לשמש עד עור שאינו נשרף לעולם (אך גם עליו יש להגן, כדי למנוע הזדקנות מואצת של העור ובעיות פיגמנטציה).
קרמים עם מקדם הגנה גבוה מומלצים לאנשים בעלי עור רגיש או למי שחשופים לתנאי UV קיצוניים כמו באזורים הטרופיים או בהרים הגבוהים, שם עוצמת קרני ה-UV חזקה מאוד וכמותן עלולה להיות גבוהה פי 5.
להגנה על ילדים, בחרו קרם הגנה בעל מקדם גבוה. מומלץ להשלים את ההגנה בעזרת כובע רחב שוליים, משקפי שמש וחולצה עם שרוולים. זכרו כי לא מומלץ לחשוף ילדים בני פחות משלוש שנים לשמש ישירה.
אנשים בעלי סוג עור פחות רגיש יכולים לבחור בתכשירים עם מקדם הגנה נמוך יותר, אבל עליהם לזכור כי ללא שימוש בקרם הגנה, הם עלולים להישרף.
מעבדות ביאריץ מציעות לכם סדרה של תכשירים טבעיים להגנה מפני השמש עם מקדמי הגנה גבוהים או גבוהים מאוד, לבטיחות מרבית!

באיזה מרקם לבחור?

קרמים להגנה מפני השמש מכסים היטב את העור ומספקים לו לחות בלי לפגוע בתחושה הקלילה. הם עמידים היטב למים ולזיעה. קרם ההגנה עם גוון Alga Maris מאחיד את גוון העור ומונע ברק. הקרם המיועד לילדים קטנים עלול להשאיר סימנים לבנים המעידים על מריחה הולמת ועל עמידות. כך הילדים מוגנים, וההורים רגועים.
לתחליבים מרקם חלק, בין קרם לספריי, והם משאירים את העור נעים, קליל ולא שמן. הם מתאימים לכל סוגי העור, ובעיקר לעור יבש יחסית. זו הבחירה המועדפת על אנשים עסוקים, שבכל זאת אינם מוכנים לוותר על הגנה!
לספריי ההגנה מרקם נוזלי והוא נוח מאוד לשימוש אף שאינו מכיל גז אחסון. הספריי מעניק שכבת כיסוי קלילה המעניקה לכל אזורי העור הגנה אחידה. אף אזור לא נשאר מאחור!
לסטיקים מרקם מוצק המתאים למריחה מקומית ומדויקת על האזורים הרגישים בפנים, כמו האף, עצמות הלחיים והשפתיים. בזכות הקומפקטיות שלהם, הם נוחים לנשיאה, כך שלא תישארו לעולם ללא הגנה. המרקם שלהם מבטיח כיסוי מושלם והחזרה של קרינת השמש, והוא מתאים במיוחד לספורט ימי, לסקי ולטיולים בגובה רב. נגמרו התירוצים.

דילוג לתוכן