איך להגן על קעקועים מפני השמש?

קעקועים הפכו בעשורים האחרונים לתופעה נפוצה החוצה גילאים ומגזרים. עם הזמן, צבע הקעקועים עלול להשתנות או לדהות, כמו דיו על נייר סופג. אחת הסיבות לשינוי היא חשיפה לשמש. השמש היא האויבת של האפידרמיס – הנה כמה עצות ואזהרות שיוכלו לעזור לכם להגן על הקעקועים שלכם בעונת הקיץ.

שלבי ההגנה

ראשית, יש להבחין בין קעקוע טרי לבין קעקוע שכבר החלים. קעקועים מתקבעים אחרי כשישה שבועות בדרך כלל, אולם חשיפה לשמש עלולה לפגוע בקעקוע ולגרום לו לדהות ולהיטשטש גם אחר כך. משום כך רצוי להגן על קעקועים בעזרת מקדם הגנה מתאים (לפחות 30SPF) באופן קבוע (מדי שעתיים). סטיק הגנה מהשמש מתאים מאוד להגנה על קעקועים בזכות מרקמו.
בקעקועים חדשים, לעומת זאת, חשוב מאוד להגן על העור ב-4-6 השבועות הראשונים, תלוי בסוג הקעקוע. קעקוע שאינו מוגן חשוף לסכנות שונות, ובהן השתנות של הקעקוע או היפר-פיגמנטציה פוסט-דלקתית העלולה לגרום לכתמים שנעשים בולטים עם הזמן וקשה להיפטר מהם.

זהירות מרבית

יש לכם קעקוע חדש? רצוי לא לחשוף אותו לשמש כלל ולהימנע מרחצה בים עד תום תהליך ההחלמה. אם הימנעות מוחלטת אינה אפשרית, דאגו להגנה כפולה: מרחו קרם הגנה וכסו את הקעקוע בבגד או בתחבושת. זכרו כי העור עבר טראומה ולכן הוא רגיש במיוחד. מומלץ לטפל בקעקוע גם אחרי חשיפה לשמש, בעיקר בעזרת הקרם המשקם Bio ALGA CICOSA ® המסייע לתהליך ההחלמה של העור.
העור הוא יצור חי והזדקנות היא חלק ממחזור החיים שלו – אבל אם תנהגו בזהירות, תוכלו לשמר את הקעקוע שלכם למשך זמן רב ככל האפשר 😊

דילוג לתוכן