ההבדל בין מסנני קרינה מינרליים לבין מסננים כימיים

במעבדות ביאריץ חשוב לנו לא רק למנוע את הסכנות הכרוכות בחשיפה לשמש, אלא גם כיצד עושים זאת. מאמר זה סוקר את ההבדלים בין מסנני קרינה מינרליים וכימיים בעת חשיפה לשמש.

הגנה או שינוי

אחד ההבדלים העיקריים בין מסנני קרינה ממקור כימי לבין מסננים מינרליים הוא אופן הפעולה שלהם נגד קרני UVA ו-UVB. מסנני הקרינה המינרליים חוצצים בין קרני השמש לבין העור באמצעות יצירה של שכבת הגנה, הפועלת כמראה ומחזירה את הקרניים העל-סגוליות; המסננים הכימיים, לעומת זאת, סופגים את הקרינה והופכים אותה לחום כדי לנטרלה. במילים אחרות, המסננים המינרליים יוצרים "אפקט בומרנג", ואילו המסננים הכימיים חודרים לאפידרמיס ומגיבים לקרניים יחד עם העור; אפשר לומר שהם פועלים כמו ספוג. אלא שהחדירה לעור כרוכה בסיכונים לתגובות עוריות שונות וכן בזיהום סביבתי, כמו הלבנת אלמוגים. יש הסוברים כי אחדים מהמסננים הכימיים אף גורמים לשיבושים הורמונליים.

הגנה מושהה או מיידית

גם בכל הנוגע ליעילות, יש הבדלים משמעותיים בין מסנני קרינה כימיים לבין מסננים מינרליים: מסננים מינרליים יעילים מרגע המריחה, ואילו מסננים כימיים מתחילים לפעול ביעילות רק כעבור 20 או 30 דקות.
כל המוצרים מסדרת ®ALGA MARIS מכילים תחמוצת אבץ וטיטניום דו-חמצני, מסננים מינרליים אבקתיים בעלי כושר כיסוי גבוה, הפועלים כמראה ומחזירים קרינת UV. מסננים מינרליים טבעיים אלה מתאימים גם לבעלי עור רגיש והם יעילים מרגע השימוש.

הגנה על העור ועל הסביבה

מסנני קרינה מינרליים הם הדרך הטובה ביותר לדאוג לגופנו ולספק לו הגנה איכותית המתאימה גם לעור רגיש. זוהי ההשראה ליצירתה של סדרת ®ALGA MARIS של מעבדות ביאריץ, המוצעת כעת בנוסחה משופרת המצמצמת את תופעת הכתמים הלבנים כמעט לחלוטין. לבסוף, מסנני הקרינה המינרליים מאפשרים לנו למלא באופן מושלם את מחויבותנו להגנה על הסביבה הימית.

דילוג לתוכן